Ambasadori Gjerman: me zhgenjyet!

An more Zoti Ambasador. .ke ngatërruar katund. .cfar prisje që fëmijët të festojnë rrëzimin e babait. ..

image
Jepni legjendë
“Prisja një ceremoni madhështore në ditën e 20 shkurtit. Çfarë akti tjetër do të kishte patur një forcë simbolike më të madhe në shenjë të ndryshimeve paqësore se sa dita e rrëzimit të shtatores së diktatorit?!” Kështu e shpreh zhgënjimin e tij të thellë për politikën shqiptare, ambasadori gjerman Helmut Hoffman. Për ambasadorin Gjerman, atë ditë u hapën dyert e lirisë për shqiptarët dhe harresa e politikës për atë moment është kaq domethënëse.

“Unë në fakt kisha menduar që 25 vjetori i rrëzimit të shtatores së diktatori do te ishte një festë madhështore. .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: