Erion Brace …status per futbollin?.,mor fare e keqe qe mos mbifsh as ne hale,nga Adriatik Riza Dosti …

Adriatik Riza Dosti

Erion Brace …status per futbollin?…
Vdekjen e dija por qe miushi Brace te na bente edhe nje status per futbollin ,,,gjoja ne forme pergjigje per shqetesimin e ligjshem qytetar te Shpetim Idrizit e Petrit Vasilit pas humbjes e paraqitjes turperuese te Tiranes te premten e 5 Marsit ndaj Partizanit….kete as e dija, as e prisja e as qe e mendoja kurre..Hapu dhe e na kall te gjitheve brenda…
Lexojeni me kujdes te respektuar miqte e mij…pasi eshte botuar sot ne gazeten ‘‘e pa- varur”…Panorama..
Titulli i status – pergjigjes eshte ..
Ky qytet eshte i teri flake i kuq…
Nuk ma do mendja se pas ketij titulli mund te vlejne komente te tjera te cdokujt. Titull me provokues e me te poshter nuk kisha lexuar ndonjehere,,Po ku e gjete flaken e kuqe ne Tirone ti more spurdhjak ,,apo ta la amanet yt ate e jot ome….
Cdo rresht eshte i mbushur me fyerje, urrejtje, bolshevizem, nostalgji per komunizmin e diktatorin e permbysur nje cerek shekulli me pare…Zagari deputet i Rames hedh balte mbi gjithcka sportive dhe kinse e me menyre te qellimeshme e teper provokative fyen rende Kryeqytetin e qytetaret e Tiranes si dhe e ngaterron futbollin e historine e tij me politiken e” sukseset e djeshme” te rregjimit e ato te sotmet te politikes” largpamese” te Rilindjes se tij…
PTUUU ,,,mor fare e keqe qe mos mbifsh as ne hale,,,,More qelbesire e plehre e se djeshmes dhe e se sotmes,,nuk je bere dot as ti e as ata qe te fusin e te nxjerrin nga xhepi i tyre sa here qe ju duhesh,,te marresh neper goje historine e lavdishme te Tiranes e brezave shume te rrspektuar te futbollisteve, trajnereve e drejtuesve te saj apo edhe emrin e te nderuarit Besim Fagu.. e aq me pak te zesh ne goje tifozerine e shkelqyer e te pa perseriteshme te bardhe e bluve..qe TY personalisht gjithmone te kane identifikuar e te identifikojne ashtu sic e meriton,,si nje Mi – Kanalesh te ujerave te zeza..Kur jep mend per menaxhimin , financimin, takticizmin ne futboll e probleme te tjera te ketij sporti e te ekonomise se tregut ne klube ..edhe ti…me mire u shofte e u harrofte ky lloj sporti njehere e mire se sa te degjoje udhezimet e tua,,..Kur ben sikur ju qan hallin Dinamos e Partizanit,, dhe” te dhimbsen ” taksapaguesit kryeqytetas pse mund e duhet te investojne per skuadren e tyre …,nuk e di pse me kujton monologun e asaj Nenes shqiptare me te zeza ne filmin Gjenerali i ushtrise se vdekur …Edhe ti ne valle…edhe ti po kercen mbi kufomat e te vrareve nga dora jote…????….
O tempora ..O mores..Njerez ndaloni cmendurite e te cmendurin ne ate vend sa nuk eshte vone ,,pasi neser ju garantoj qe Shqiperia do kthehet ne nje cmendine te madhe kolektive me nje popullsi krejtesisht te cmendur e te dale dore qe s’ ka OKB , BE, NATO e dreqi e i biri bashke qe ta sjellin ne din e iman…

A.R.D

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s