Komunistet si Vampirët. .Nga Kujtim Cekani…

12301538_10204121921123042_6300897229220588639_n

Komunistet si Vampirët. .

Duke ndejur këtu në spital mu kujtua një histori e fëmijërisë.
Isha vetëm 17 vjeç dhe kisha dalë tek zyrat e kooperativës. .me pa Operativi që e kishte një zyre me dere hekuri ngjit me zyrat e kooperativës. .me thërret ..Kujtim hajde këtu. .afrohem dhe i them ..Cke ..Pse nuk ke dal në punë. .i them ti nuk je Kr Kooperative..në atë kohë del Komunistja shitsja e bukeve bashkë me Sekretarin e Partisë së fshatit Vilanit. .Vilani fshati i kulakeve i Muzhaqeve Dajave të Mi…Komunistja e fshatit Tim tha ..Po ky asnjë herë nuk punon veç ne xhiro e ke .ky duhet burgos atëherë ì vijnë mendet..ndërsa Sek i Partisë së Vilanit Tha ..Ahh C’ti bëj Partise un se të ishte për Mua un Kulakeve do tjua haja Zemrën të gjallë. .E shikoja dhe për një moment. .mendova ..që më të vërtetë këta edhe mund te hane njerëz të gjallë. .ngaqë nga fytyra ngjante me një Vampir ku dhëmbët përpara ì kishte më të mëdhenj. .
Ka vdekur ..Ky ..në vitin 92 ..një djalë 16 vjeç shkon te marri buke ..Ky Shiste buke .Komunistët zakonisht shisnin buke gjithandej…në atë kohë u bënë zgjedhjet dhe mos gaboj ka pas fituar PS..dhe ky nuk i jepte buke Atij Djalit ..i thotë un s’te jap Buk ik të japi Sali Berisha. .u be nje sherre aty për buke dhe ky kap një thikë nga ato që priste buke për të therur këtë fëmijën por sesi rrëzohet dhe vret veten ..Ehh atë që sta bën ropi ta bën Zoti..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s