MIKUT TIM NEBIL ÇIKA..Je një Hero dhe heronjtë nuk tremben nga laviret. .

default

MIKUT TIM NEBIL CIKA..

Po shikoja me kujdes të gjitha statuset e Partive të djathta dhe atyre Nacionaliste në veçanti. .dhe unë ndjeva shumë i trishtuar ..Vetëm para dy ditësh u kërcënua nga një Komunist ..Antikomunisti dhe Nacionalisti..por dhe gazetari Nebil Cika .Sa punë. .sa shkrime .për të nxjerrë në dritë atë çfarë kanë bere komunistet ..sa programe televizive në emisionin… Rrno për me tregue…sa ore e ore ditë e net që ky njeri ka kaluar duke shkruajtur e nxjerrë në dritë mijëra e mijëra faqe interneti e gazetash për tju hap sadopak sytë njerëzve e për të nxjerrë të vërtetat e devijuar e deformuara të komunizmit..Dhe cfar ndodh ..mu aty në strofkull..ma tamam aty ku Nebili ka sakrifikuar që nga 90..tek Selia Blu..Aty ku Nebili shkonte çdo ditë për të pirë kafene..Aty ku çdo demokrat duhet të ndihet ì sigurte …Nr 2 i Shpresës ..i bie përtokë lëkura e deles dhe nxori dhëmbët e Ujkut ..Do të Var Për Gjuhe…Mijëra shkronja të Nebilit u shemben u gjakoset u inatoset e u ngatërruan. .fjalitë more arratine ..kryefjalet u përleshen në titujt..historitë rezistuan..rezistuan sepse historinë e bëjnë Heronjtë. .Dhe Nebili është Hero ..Hero i gjalle që ska fundërrine ta trembi..Por le të dalim me çfarë nisa Shkrimin ..me Partitë Nacionaliste që u ngrene lavdi heronjve të Vdekur ..Ok Mirë Beni ..po un do të krenohesha me se pari me të Gjallët. .Nebil Cika je një pasuri Kombëtare. .Je një Hero dhe heronjtë nuk tremben nga laviret. .Respekte Miku Im ..
Kujtim Cekani..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s