Kush e Vodhi Arin e Shqipërisë në 91..Pse politika Shqiptare Hesht..

FB_IMG_1457773469403.jpg

Ky artikulli im eshte botuar ne vitin 1991 tek “Republika”, dhe “Ora e fjales”, pasi u refuzua nga “RD”-ja. Problemi i arit shqiptar te zhdukur ekzistonte qe at’here, madje ari ka filluar te dale jashte kufijve qe para Ramiz Alise. Dhe ne sasira shume me te medha sec flitet keto dite. Komentet ua le juve. ( me falni per evidencimet, por kete kopje me derguan nga Biblioteka Kombetare).

Shpend Sollaku Noé. .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s