Vetëm dikatorve u bëhet Bust për së gjalli. Nga AV. Fatmir Merkoci.

download (3)

Sh. Nishani & sh Erion !!!
Vendosët Bustin e Papës në Tiranë si në as një vënd tjetër të botës. Vetëm dikatorve u bëhet Bust për së gjalli. Kjo tregon se ju nuk largoheni nga mentaliteti komunist, panvarsisht nga mosha. Akti juaj është sa primitiv aq dhe fyes për një popull.
Shteti i Vatikanit nuk ka njohur Kosovën. ( nëse e bëtë si kryetar shteti të Vatikanit).
Si katolik. Populli shqiptarë është me shumicë dominuese islame.
Orthodhoksët nuk përfaqësohen me Papën e Vatikanit.
Kush është arsyeja juaj ???
Si Ju sh. Bujar Nishani dhe Ju sh. Erion Velija. Nuk mundet të veproni privatisht e jasht vullnetit të popullit.
Një pyetje për të dy.
Ku ishit ju më 20 Shkurt ? Përse ngjarjen më të madhe e vlefshme si data e rrëzimit të Diktatorit e diktaturës u fshehet si minj ?
Përe Ju nuk vendosët anjë gurë për të përkujtuar këtë datë ?
Pëse Ju sh. President nuk e shpallni 20 Shkurtin ditën e fitores sē demokracisë ?
Ju sh. Nishani keni riminishencat e asaj date të cilën nuk mundet ta fshini nga kujtesa dhimbjen që keni përjetuar në atë perjudhë, por që i mbartni edhe sot.
Tregoheni me veprime sh. President se Ju jeni distancuar nga ai sistem.
Ju sh. Erion Velija. Treguat qartazi se jeni një kllaun i rrëndomtë. Ju mbeteni një lejfen i vogël, që zbaton vetëm urdhërat e shefave.
Ju ” harruat” që 20 shkurti është festa e Tiranës. Por ju nuk mundet ta kujtoni renien e babait tuaj shpirtërorë. Ju si Kryetari Bashkisë nuk thatë asnjë fjalë për ngjarjen më të madhe të popullit të Tiranës.
Ju dhe Nishani. Nuk di se si e gjetët mënyrën e dakortësisë për të bërë një paçavure të tillë.
Turp e njollë më të madhe nuk kishit mundësi ti vinit vetes t’uaj
Asnjë nga ju nuk beson në asnjë fe.
Po të kishit sado pak besim. Ju nuk do ta kryeni një veprim tē tillë të turpshme.
Por Ju mbi të gjitha besoni e keni vetëm PARTINË
Zoti ju ndëshkoftë ndër breza për këtë mëkat
KUJDES SPIUNËT

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s