Vrasesja e Poeteve te Librazhdit .. Djana Culi qe shetit neper TV shqiptare.

 

foto di Ilirjan Blloshmi.
 NGA Ilirjan Blloshmi

·

Vrasesja e poeteve qe shetit neper TV shqiptare.

Kjo eshte Djana Culi qe derdellis neper studiot e TV shqiptare si “shkrimtare” dhe “kritike letrare”. Kjo “shkrimtare” ka cuar para plumbit VILSON BLLOSHMIN dhe GENC LEKEN, Kjo bashke me Nasho Jorgaqin bene detyren duke cuar ne dhè dy poetet. Nese shikon dosjen e tyre do gjesh dhe analizen qe ajo u ka bere poezive te tyre. Por nese shikon me vemendje dhe dosjen e Havzi Neles ne faqen 56, kerkohet nga hetuesi qe eshte marre me Havziun qe kerkon ndihem e Djana Culit per te bere analizen e poezive.

Hetuesi shkruan: Duke pare punen e shkelqyer te shoqes Djana Culi ne zberthimin e poezive te poeteve Vilson Blloshmi dhe Genc Leka, kerkojne ndihem e saj per te denuar dhe azgjesuar dhe nje tjeter armik te partise.

Pergjigja per kete kerkese te hetuesit te Havzi Neles vjen menjehere nga hetusia e Tiranes. Shoqia Djana Culi momentalish ndodhet ne nje tjeter pune ne sherbim te partise. Na dergoni materialin dhe shoqia Djana si nje eksperte e letersise do ju ktheje pergjigje shume shpejt.

Fiks 2 muaj para varjes se Havzi Neles. Dosja 25/4 faqe 13 Shkruhet: Po ju dergojme materialet qe keni kerkuar bashkangjitur me to dhe mendimet e shoqes Djana Culi….

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s