Si mund te Riparoja Bustin e Diktatorit ..Leter Ambasadorit Donald Lu..nga Artan Lleshi..

donald-lu

 

Lexojeni kete leter Z.Ambasador.kjo eshte Shqiperia .nqs se do tju njoftojnë qe dikush ju ka l’ene dy femije tek dera e Ambasades dhe jan te uritur ..Ndoshta jan te Skulptorit..qe Qeveria e 1 Prillit ju ka hequr buken e gojës. .

 

Realitet Shqipetar..Tmerr dhe trishtim  .Mesazh ì erdhur ne inbox nga Skulptori Antikomunist..

Pershendetje Z.Kujtim po te shkruaj per te me besuar e kuptuar.Ne jemi nje grusht njerezish te rrethuar nga Internacionalja komuniste.ne qe kujtuam se shembem diktatorin.Jam shume poshte si moral per nje ndodhi te disa diteve me pare.Vec letersise prej femijerie kam patur pasion edhe zbukurimet prej guri.Disa dite me pare shkova ne qytetin e Kuksit per te zbukuruar nje oxhak.;pas orarit te drekes pronari i shtepise me ftoj te vizitoja studion e tj.Vura re siper nje bufeje portretin e diktatorit dhe ne cep te dhomes kishte bustin.nje bust te krosur disi tek hunda dhe mu lut qe te merrja persiper pwr ta riparuar.O zot.u zbeha.si mund ta riparoja bustin e Enver Hoxhes une .ku ndodhem.i dhashe shenja qe nuk isha mire.mora veglat dhe i thashe te me shoperonte per tek stacioni.ne ndarje bera debat me te por jo per arsye te bustit.per te tjera arsye.ika me dhimbje koke.Kur u ktheva ne shtepi mora vesh se me kishin hequr edhe perkrahjen sociale.po mendohem qe nga dita e hene e ne vazhdim te mos dergoj femijet ne shkolle e ti drejtohem drejt per se drejti Papa Franceskut si dhe Ambasadorit Amerikan jo per lemoshe por per siguri te femijeve te antikomunisteve.te fala Artan Lleshi.Burgu komunist:Mirdite Shqiperi.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s