Pse nuk denohet Gramoz Ruci..vraresit i heronjve te 2 Prillit.nga Tanush Kaso.

FB_IMG_1459614423003.jpgFB_IMG_1458156637530

Urdhëri për të qëlluar me breshëri automatikësh mbi demonstruesit shkodranë, më 2 prill 1991, u dha nga krerët komunistë të Tiranës, se askush nuk do të kishte guxuar ta bënte me kokën e tij. Asokohe, president i vendit ishte Ramiz Alia dhe ministër i Brendshëm Gramoz Ruçi. Emrat e tyre u lakuan kalimthi nga mediat dhe gjyqi dënoi “sapër të larë duart si Pilati”, ca policë të dorës së fundit. Një rol negativ ka luajtur në atë gjykim, edhe avokati i shitur, Nafiz Bezhani, i cili më pas u shpërblye, duke u emëruar në krye të Komisionit për Verifikimin e Figurave të Zyrtarëve dhe duke ia besuar dosjet e Sigurimit të Shtetit. Ndërsa ata dy kryesorët, vazhduan të patrazuar jetën e tyre luksoze. Diktatori i fundit, Ramiz Alia, u përcoll me nderime të mëdha shtetërore në banesën e fundit, kur vendi qeverisej nga koalicioni Berisha-Meta. Kurse ish-,ministri i Brendshëm i regjimit diktatorial, Gramoz Ruçi, vazhdon ta gëzojë prej 25 vjetësh, mandatin e deputetit, rast i pashembullt ky, ndër shtetet ish-komuniste të Evropës!! Kjo është Shqipëria që ne po e quajmë “demokratike”. LAVDI DËSHMORËVE TË DEMOKRACISË!

Advertisements

Një mendim mbi “Pse nuk denohet Gramoz Ruci..vraresit i heronjve te 2 Prillit.nga Tanush Kaso.

  1. ZOTI TANUSH PO A E DIN ATE SHPREHJEN E VJETER QE KORBI KORBIT NUK JA NXJERR SYTE KURRE EDHE PSE E KAP NE FYT. KJO ESHTE E GJITHA KA NDERRUAR PAMJA E JASHTME POR JO AQ SHUME SA DUHET ,KURSE E BRENDSHMJA NGELET PO AJO QE KA QENE DIKUR. SKA BURRA SHQIPERIA??? A KA ME FORCE TE GJALLE NDOKUND??? BESOJ QE KA DHE ME ARDHJEN E VOTIMEVE TE REJA BESOJ QE KY POPULL KAQ LESHKO SA ESHTE DHE PO VAZHDON TE TREGOJE SE ESHTE MBASE I KANE ARDHUR MENDTE DHE NUK JA BESOJNE ME VOTEN LLUMIT SHQIPTAR QE PO VAZHDON TE PIJE GJAK MBI TE GJITHE DHE TA ZHDUKE NJELLOJ SI NE VENDET QE MBAJNE ERE DEMOKRACIE. JU PERSHENDES YLVI BEGOVIQ.
    y

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s