Partia Socialiste ì shpall Lufte Ballit Kombetare..Nuk eshte me 1945..Le ta provojnë. .nga A.Alimadhi..

largea_bll1426869284

Sapo u dha lajmi qe bashkia e erjonit i dha 500m zyra FRD.
Me duket nje sjellje politike me nje pafytyresi te ketij njeriu dhe te partise qe ai perfaqeson. Pse nje sjellje servile e poshter dhe denigruese.
Shikoni me poshte se si ish ministri i ekonomise Arben Ahmetaj ka 3 vjet qe na bene presion dhe duke u sorollatur neper procese gjyqesore per 90m zyra qe partia Balli Kombëtar ka mbi 24 vjet qe i posedon per te ushtruar aktivitetin e saj.
Parti parlamentare, parti historike dhe me nje kontribut plotesisht dhe thellesisht kombetar. Perse e bene rama nepermjet ministrit te tij kete sjellje dhe presion ndaj Ballit Kombetar, madje na kerkon t’i paguajme edhe para qysh nga viti 2009 e ne vazhdim. Ky eshte nje presion i hapur. Nuk kam absolutisht asgje pse pajisen me zyra sujektet politike, madje jam pro tyre, po pse pikerisht dikujt i jep dhe dikujt subjekti kerkon t’i beje presion.
Kjo eshte mendesia, ky eshte presioni prej 3 vjetesh qe i behet Ballit Kombetar, perballe kesaj qeverisje me sjellje klienteliste dhe me presion te hapur kunder te gjitha procedurave juridike dhe shkeljeve ligjore. Kjo eshte shkelje e barazise dhe e demokracise dhe e te drejtave te barabarta, po te jesh me mua dhe te dalesh ne zgjedhje me ne te japim zyra dhe te japim gjithçka, po te jesh kunder nesh ke presione.
Me kete sjellje presioni te kesaj qeverije nuk mundet qe shqiperia te kete demokraci, ku behet presion dhe subjektet politike nuk kane barazi perpara ligjit por eshte diktati dhe presioni.
Kjo eshte mendesia e vazhdimesise komuniste qe shoqeron ramen dhe qeverine e tij.
Askush te mos mendoj se do t’i mbylli gojen Ballit Kombetar, kemi treguar historikisht qe nuk kemi pasur frike nga kriminelet komunist dhe jo te kemi sot nga bijte e tyre.
a.alimadhi

Advertisements

2 mendime mbi “Partia Socialiste ì shpall Lufte Ballit Kombetare..Nuk eshte me 1945..Le ta provojnë. .nga A.Alimadhi..

  1. Me çfarë bën Rama e Veliaj nuk çuditen aspak. Ajo që më çudit është mediokriteti i Alimadhit. Me këmbë apo duar i ka shkruajtur këto rreshta? Pastaj, Alimadhi shkon tek Vatra por jo tek varri i Mid’hat Frashërit? Punën e kujt bën Alimadhi?

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s