Dy Vellezerit Kasa ..nga Polisi..Pa nje varr.

Rexhep Kasa ..arratisur nga Shqiperia. Dhe kthehet në vitet 50 me Alush Lleshanakun ..vritet në përpjeke me sigurimin e shtetit nuk u dorëzua i gjallë ..luftoi deri sa u vra. I vëllai Sali Kasa internohet në kampin famëkeq të Tepelenës  bashke me familjaret e tjere .. atje vdes vritet nga Komunistet ..të dy nga Polisi ..Kusherinj të mi ..të paharruar .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s