Cfar Kombi Jemi Ne….Kujtim Cekani..

FB_IMG_1446295395531

Cfar Kombi Jemi Ne..

Edhe sot mbas 25 vjetesh ..Shqiptaret besojnë apo dine qe ne Shqipëri janë vrare me te vertete 28 mije deshmore..kur ne te vertete numri i tyre nuk i kalon te 3400 vete..
Si eshte e verteta e 5 Majit..te gjithe e kemi degjuar qe ne 5 Maje eshte vrare Qemal Stafa nje i ri antifashist..shok ì ngushte ì Nexhmije Hoxhes ..Shume dëshmitare te ngjarjes kanë shkruajtur si Enveri i organizoi kurthin dhe vrau shokun e Tije..dhe mbas asaj dite Enveri përqafoi Nexhmijen..Qindra heronj te vertete te kombit akoma sot nuk kan nje varr ..aq me keq historianet nuk merren fare me ta pervec se ndonje nismetare ne emigracion si Jozef Radi apo ndonjë tjeter .Edhe sot e kesaj dite historine ne Shqipëri e shkruajnë injorantet dhe komunistet duke ju servirur historise fallse te diktatorit Hoxha..
Cfar beri Partia Demokratike per gjithe kohen qe ka qene ne pushtet ..ASGJË..Akoma sot diktatori Hoxha gëzon tituj e ndere ..Heronjve te vertete nuk ju behet asnje nderim dhe kombi shqiptar nuk ka nje histori te shkruajtur te zeze ne te bardhe si gjithte kombet e tjera qe femijet te mësojnë historine e vertete te vendit te Tyre..
Ata qe dalin dhe shesin dengela qe na kan prure demokraci ..ne te vertete e vetmja gje qe kan bere fuqizuan këlyshte e Bllokut. Ben Shqiperine nje paçavure qe se merr vesh me ì pari te dytin ..ku kriminelet jan shpallur heronj..e Heronjve nuk ju dihet as varrin..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s