SHTRIGA 75 VJEÇARE..U MBARS ME 200 DJAJ ..E POLLI 200 PARTI..

hqdefault

Shtriga 75 Vjeçare…

Përshëndetje Miq të Mi..
Do tju them un një Çudi..
A e dini se në Shqipëri
Jan rreth nja 200 Parti..

Njëra është Parti Bastarde ..
Në 41-in është krijuar.
Nga sëmundja që Ajo ka
Të gjitha tjerat ka infektuar.

Pra kjo Partia plake..
Si një shtrige e fëlliqur
I ka pjelle këto të tjerat
Porsi plehrat qe shtojnë plehrat.

Ah ç’të them për kët Kuceder
Që nga koha që esht krijuar
Veç të zeza kjo ka prure
Vend e komb ka infektuar..

Për 50 vite me radhë
Seç u mbars shtriga me Djaj
Dhe mbas vitit 90
I polli këlyshte e Saje..

Bëjnë sikur nukë duhen..
Nxjerrin Dhëmbët nganjëherë
por pastaj prap përqafohen
prap mbi kombin hellin vrere..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s