Do të Vime të gjithë një Ditë…

FB_IMG_1462106817561

Do të Vime të  gjithë një Ditë

U pa puna skam cte bej
do ti shkruj dhe disa fjal
do te behem kauboj
Me Makinë apo me Kalë..
Do te marr boten me radhe
fshat me fshat dhe shtet me shtet.
Do të vijë në Shqipëri
do të bëhem Deputet ..
Po mor po ..do vij një ditë ..
Do të kthehemi te gjithe
Më kapele o pa kapele
Shqipëri ti ne na prit…
Po ju them atë që është
DO te ndodhi kjo një ditë
Shqipëria ka nevojë
Pritme vendi im Pritme..
Do ti shporrim morracaket..
Brekë grisurit kriminelë .
Do ti shporrim Grekët Sllavet ..
Që jan ul në Parlament..
Ju qe vratë..Ju qe prete.
Ndiqni mësimet e Baballarëve…
Është koha e Maskarenjve.
Por Shqipëria e Shqipetareve

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s