O Talent Të rèntè Pika….Mimoza Leskaj..

FB_IMG_1463314544048.jpg

Talenti i Vonuar!

O talent tè rèntè pika
çmè erdhe nè pleqèri
shkruaj natèn s’mè del dita
ashtu bèja dhe nè rini.

N’atè kohè kisha frikè
se dhe muret kishin veshè
natèn e bèja ditè
pa pushim mbi ato fletè.

Nga dèshira pèr tè shkruar
hèna mè bènte dritè
tè dyja ja kthenim shtruar
gjersa bèhej ,ditè.

Kshtu u rrita duke shkruar
fletèt tè mbushura plot
gjatè viteve i lashè harruar
por ato s’harruan dot.

Se tè shkruara mes hallesh
u fshehèn e s’bèn zè
vitet ikèn e ato s’falèn
prej nga ishin ,nxorrèn rrènjè.

O talent tè raftè pika
kryet, pse si nxore mè parè
natèn shkruaja , isha vajzè
ditèn thosha…ah sikur tè isha, djalè!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s