Zoti Ambasador, me përpjekjet Tuaja s’po reformoni dot kokën e këtij vendi, dashkeni të na reformosh edhe bythën…!nga Ylli DYLGJERI.

dylgjeri

Mr. Lu, rri ke Reforma në Drejtësi!

Ju ndoqa në parakalimin Tuaj me biçikletë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe për një moment mu dukët si “dëshmori i LGBT-së”.
Morra frymë thellë dhe thërrita sa munda:
Zoti Ambasador, me përpjekjet Tuaja s’po reformoni dot kokën e këtij vendi, dashkeni të na reformosh edhe by…!
Jo i nderuar. Eshtë fallcitet. Mbaju pazarit të parë. Ky mesazhi i tollumbaceve është i vështirë shumë të ngjisë natyrshëm në këtë vend. Jo të takoni grupet politike, por edhe sikur të kaloni pushimet nuk ngjisni në këtë temë. Po su reformua koka në këtë vend, nuk reformohet asgjë.
Të tjerat janë farsë, ose tollumbace që i merr era!
Të fala Dylgjeri

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s