Kopilat e Partisë së Punës..Nga A.R.Dosti.

FB_IMG_1463906615984.jpg

Te lindurit pa Identitet…

Ashtu sic linden,,,ashtu edhe po e cojne jeten ,,,ne ilegalitet e pa identitet…Zullumqaret e Perjetshem dhe Partia e tyre sllavo – komuniste lindi ne fshhtesine dhe erresiren e kohes dhe punoi e luftoi ne kohen e Lakuriqit te nates…
Gjate luftes N-C…gjoja nen justifikimin e mos zbulimit nga armiku ,,,krimet e perbindeshme mbi popullsine e pa mbrojtur civile shqiptare dhe barbaria e vellavrasjes shqiptare me se shumti mbante emrat dhe firmat e Ilegaleve komuniste …..Shpati, Tarasi, Vjosa, Drini, Vullkani, Shulja, Besniku,Qorri, Shushica etj etj…
Edhe me pas …arma e tyre e sigurte ne ruajtjen e pushtetit te tyre te dhunshem te Diktatures se Proletariatit ….Sigurimi i Shtetit ,,,keshtu ,,ne keto forma , me epitete e pseudonime i pagezonte Gjarperinjte e tij bashkepunetore qe i bene gjemen atij vendi e atij populli……Doemos qe keshtu do vepronte ,,se trashegimi vinte prej atyre qe e themeluan e prej atyre te cileve ju sherbeu,,,njerezve ilegale e pa identitet..
Edhe sot ..e njejta gje…askush prej kesaj lloj rrace bastarde ,,,nuk ka deshire te identiifikohet me emrin e mbiemrin e tij ..Dhe e dini pse,,,Fare e thjeshte ,,,gjarperi kurre nuk do ti tregoje kembet e veta ,,,Sepse keta bastarde e zullumqare te lindur gjithe jeten keshtu jane zvarrisur e keshtu kane vepruar e jetuar,,,duke hedhur gurin e fshehur doren,,,
Te njejten gje po ti vini re me kujdes bejne edhe kamikazet e tyre te sotem ne rrjetet elektronike te komunikimit publik,,,Shumica jane me nje gjysem emri, me pseudonime, me profile pa fotografi, me nga 10-15 profile te ndryshme qe mbajne gjithefaresoj permbajtjesh ,,,por vetem njerezore kurrresesi…
Kjo lloj rrace bythecesh e frikacakesh e ardhur nga uralet e stepat e Rusise bolshevike ju ka bere aq dem Shqiperise e shqiptareve sa me s’ ka..ndaj duhet qerruar njehere e mire nga ajo toke pasi nuk e lidh kurresesi asgje me ate Komb e ate popull qe gjithmone e historikisht ka qene i identifikuar dhe krenar per traditat e prejardhjen e tij fisnike…
Tek shikon sot se shoket e Shpatit e te Tarasit te djeshem ,bijte, niperit e mbesat e tyre ,,jane bere Deputete, Ministra, Shtetare te larte e Kryetare Bashkishe a Shefa Dogane e Policie ,,,e serisht kane ende frike nga emri e mbiemri i tyre nuk ke se si te mos vesh buzen ne gaz ,,,por edhe ti percmosh e ti perbuzesh deri ne neveri …
Te kesh frike nga vetvetja ,,,kjo me se paku eshte ceshtje Karakteri, dinjiteti e personaliteti njerezor ,,,Po ku valle i gjeten keto cilesi te vyera njerezore Elviset, Edvinet, Arturet, Market , etj etj ,,lukuni qeniesh antinjerezore te cilet si thirren ne mengjes nuk thirren ne darke..aq sa po tu besh nje ze ne kesi emrash te vendosur nga Partia e tyre ,,,ka rrezik te kthejne koken te gjithe menjehere
Ilegali qe lind ilegal …po i tille do vdese pa nam e nishan ,,,pa identitet e pa nje gur ne varr ,,,Te destinuar per te mbetur perjetesisht Anonime,,,e thene shqip per tu harruar..e per te mos u kujtuar kurre….Sepse nga kjo lloj Rrace qe kurdohere ka vene Partine mbi Shqiperine e idealin e Partise mbi nderin e familjes ,,,llogjikisht qe nuk mund te presesh gje tjeter ,,
Harroji zot nje ore e me pare se jane ata vete qe kane harruar se cilet jane e pse jetojne ne kete bote……

A.R.DOSTI

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s