Ali Muzhaqi..Një Jetë në internime..

FB_IMG_1464013767370.jpg

Ali Muzhaqi

Djali i Sherif Muzhaqit.Qe në moshë të re internuar bashkë me familjen në Berat ..Bence Tepelenë e Porto Romano..Ka kaluar një rini rrëqethëse..Tortura..pa buke …vuajtje Fizike e Psikologjike..Mbasi kthehen nga internimi gjejnë shtëpitë e djegura e çdo gjë të plaçkitur në Polis Vilan ..U deshën të ndërtojnë çdo gjë nga e para ..Gjithë jetën ka qenë ì deklasuar me titullin Kulak ..dhe ì sorvejuar nga sigurimi ì shtetit ..Martohet …shkak i torturave çnjerëzore nuk pati Fëmijë..
Vdiq në vitin 2015..
DAJA IM Zoti te befte Banor Xheneti ..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s