Pseudo Historiani Pellumb Xhufi, Kerkon riabilitimin e figures se kriminelit Enver Hoxha..Nga Ilirjan Blloshmi;

Shqiperia Ime

Ilirjan Blloshmi

Pseudo Historiani Pellumb Xhufi, ”Nuk mund te beni nacionalist nje kriminel si Enver Hoxha..
***
Pëllumb Xhufi po përpiqet ta prezantojë Enver Hoxhën edhe si nacionalist. Ky pseudo historian ka dy vjet qe pretendon te na mbushi mendjen per nje kriminel. Xhufi thote ne nje shkrim (qe botohet dhe ribotohet ne disa media) Xhufi bazohet te mohimi i pranisë së idealeve kombëtare tek të ashtuquajturat ‘forca nacionaliste’ Praktikisht, sipas Xhufit, meqenëse Hoxha u rreshtua kundër kolaboracionizmit, automatikisht ishte nacionalist. Xhufi thote qe: “Hoxha paska refuzuar të nënshkruante edhe Aktin Final të Helsinkit, që sanksiononte pandryshmërinë e kufijve në Evropë” Por Xhufi harron te thote se sistemi komunist ka mbeshtetur manifestimet në përkrahje të grave të Vietnamit, ndërsa kanë munguar ato në përkrahje të Kosovës. Kete nuk e thote Xhufi se ka frike, ose nuk ka interes per ta thene.
***Ilirjan Blloshmi
Xhufi permend dhe sesi Enver Hoxha denoi shovinistë, tradhtarë…

Shihni postimin origjinal 170 fjalë më tepër

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s