SPIUNI I FSHATIT TIM..

a2

SPIUNI I FSHATIT TIM ..

Ti qe Fytyrën e ke te Nxirë
Ti qe nga Sytë nuk shikon më..mirë..
Ti qe kur ecën sa shum rënkon
Ti Qe asgjë më ste Shijon…

Ej ..Sa here me ndiqje nga Pas..
Me prisje Rrugën ..
Me buzë në Gaz..
Si Ai Gjarpri me viza dhe pika..
Sa here te Shikoja me zinte Frika..

Un isha Fëmijë o ndyrësire..
Akoma nuk dija se kush ishe.
Vec Fytyra jote e palare ..
Të tregonte cfar në Zemer Kishe..
..
Dhe Sot të Shoh ..Si je katandisur..
Si ka përfunduar jeta Jote..
Me atë Zanat e ke Nisur ..
Dhe kështu po ikën prej kësaj Bote…

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s