Qindra mijëra Euro për të veshur fanellën e Kombëtares .Nga Basir Çollaku..

duka-de-biasi-1200x630.jpg

Korrupsion ne Pallatin e Futbollit.Shaqiri deshmi serioze per hetim..dhe duhet pergezuar.

Futbollistet shqiptarë te Zvicres, jane me shqiptare se drejtuesit e futbollit shqiptar. Shaqiri, Xhaka, Berhami, Mehmeti, Xhemali, duhen pergezuar dhe mbeshtetur ne profesionin dhe zgjedhjen e tyre. Ne i kemi refuzuar. Pas denoncimit te Shaqirit, ku tregon se atij Xhakes dhe Berhamit, iu eshte kerkuar 100 mije euro per te veshur fanellen kuq e zi, shtohen deshmite e shitjes se kombetares per nje grusht dollare. Nje jave me pare Armando Cungu ish-futbollisti shkodran, tani trainer, rrefeu se i kishin kerkuar para per te luajtur me kombetaren. Mospagesa e kishte skualifikuar. Prokuroria hesht dhe ndoshta kenaqet duke plotesuar ndonje skedine te sigurte. Blater e Platini e te tjere drejtues te futbollit boteror iken nga korrupsioni mbytes. Ndersa ne Tirane Armando Duka me te tjere pushtetare lulezojne shendet duke mbajtur te semure futbollin. Hetimet e shumta per skedina e trukime nenfutbollin shqiptar ne kompani aziatike dhe gjetke jane tregues zelarte. Por veshet e kujt duhet te degjojne. Denimi i ekipit te Skenderbeut se fundmi, eshte prove se Shaqiri, ka rrefyer nje te vertete te rende, se si futbolli yne eshte nje meniere parash, me teper se sa nje gare serioze..

Advertisements

4 mendime mbi “Qindra mijëra Euro për të veshur fanellën e Kombëtares .Nga Basir Çollaku..

 1. Duka nuk eshte gje tjeter, vecse, nje prej shume te paskrupulltve qe ironizojne te vetmen pasuri qe kemi; 11-te shqiponjat qe na perfaqesojne ne Europe, pa lene menjane reatin penal, ku uroj te MOS anashkalohet.

  Pëlqejeni

 2. Derisa Armando Duka e ka Edin dhe derisa politika Kontrollen dhe koordinon shume gjasa te futbollit
  Shqiptar korrupcioni dhe perfaqesuesit korrupte nuk do te largohen shume lehte kjo situate ne FFSH pasqyron dhe reflekton gjendjen edhe nivelin e korrupcionit ne Shqipri.

  Pëlqejeni

 3. po te ishte keshtu,do kishte kerkuar edhe berishes,canës,mavrajt etj,por mos flisni me hamendje,se ata skanë pasur shanc te flasin direkt me dukën,dhe jo më te bëjnë pazare,por ndoshta kanë folur me ndonje që ka dashur te marri lekë dhe ka perdorur emrin e dukës,dhe ju garantoj që Duka ka më shumë lekë sesa kanë ata së bashku
  ky është gjykimi im

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s