Te Hapen Dosjet e Komunizmit..nga Myslim Murrizi..

FB_IMG_1466225570910

Perse i trembet politika Shqiptare hapjes se dosjeve te ish sigurimit te shtetit???? Ka 26 vjet pluralizem dhe asnje parlament nga 8 pale zgjedhje te mbajtura ne vend nga viti 1991-2013 nuk ka guxuar, pse???? Nderkohe qe nuk kane lene gje pa akuzuar njeri tjetrit kur kane humbur kontrollin ne foltoren e kuvendit e para kamerave kur vjen puna per te nxjerr ne drite te verteten behen dele dhe heshtin si vemje. Deri kur do te vazhdojne SPIUNET ne KUVEND te mbrojne SPIUNET ne SHTET??? A ka ndonje vend tjeter ish komunist qe nuk i ka hapur dosjet e ish sigurimit? Vetem per kete ndjenje ankthi qe ju karakterizon JU jeni te paragjykuar se ja keni shitur shpirtin shejtanit gjate periudhes se rregjimit moster te komunizmit e ne nje menyre apo nje tjeter edhe JU ” frikacak” qe punoni si DEPUTET jeni te bere pis nga e kaluara e piste komuniste. Morali politik i Juaji eshte rrenuar nga shum bema te tjera sidomos i ketij kuvendi ndaj nuk ju ben pershtypje me pse dilni si SPIUNE para SHQIPTAREVE me kete qendrim te peshtire.

Advertisements

Një mendim mbi “Te Hapen Dosjet e Komunizmit..nga Myslim Murrizi..

  1. Sigurimi i Enverit ( Jo Sigurimi i Shtetit ), qe Instrumenti Vrases = Vegla me barbare, qe Shteti = Enveri perdori kunder Opozites dhe kundershtareve politike dhe Personale. Pas permbysjes se Komunizmit, Lakuriqet e Nates depertuan ne Partite politike dhe kapen Shtetin dhe Partite politike, duke e shkaterruar perfundimisht PLURALIZMIN e vertete. Dosjet e Lakuriqeve te Nates duhet te hapen URGJENTISHT ! Ata qe kane mbetur gjalle, populli duhet ti njohe, por veshtire se njifen Pjella e tyre, qe jane Lakuriqet e Koheve Moderne, me Shejtane se Baballaret e tyre.

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s