KUR TOKA RENKON….

imgres

Toka Renkon..

Dhe Koha ecen dal nga dalë
Dhe dielli lind e perendon ..
Dhe ditet ecin..edhe netet..
Dhe ngjarjet rrjellin si gjithmone..
Un i hedh hapat si cdo dite
Mbi kete toke qe renkon
Dhe degjoj klithma ulerima
Mjer veshi im qe i degjon..
Linden si Ne.. ishin Shqipetare ..
Kishin shume enderra per Memedhe..
Sot jan te humbur dhe pa nje varr..
Sot vec renkojne ..Nen kete Dhe..
O Zot i Madh sa krim e tmerr ..
Cfar nuk kan bere kta kriminele..
Sot na premtojne e na premtojne
E thurin vec telenovele..
Dje Shqipetaret keta i vrane ..
Pastaj ju than ..Ju dëmshpërblejme..
Bejne sikur ju vinte dhe keq ..
Një Monument Ne do tju ngremë..
Un i hedh hapat me kujdes ..
Mbi kete Toke qe renkon..
Se veshi im degjon Renkime ..
Mbi kete Dhe qe pervelon….

K. CEKANI
vazhdon……

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s