Kam një Lutje për Ty O Zot.Këtë Muaj të Bekuar ..Thyjua Qafen Komunisteve ..Nga Bedra Kaba…

hqdefaultCudi nje ftohtesi dhe si pa interes dhe asq me bene pershtypje asgje sec ndodhi me keto zgjedhje .Ne vitin 1990 ne nentor une arita dhe shkova ne Belgjike dhe atje per here te pare kam pare Sali Berishen qe i pari merrte pjese ne rezimin e rregjimit komunist dhe duke e pare qe andej une u them njerezeve te mi ,Shikojeni kete burre ky ka per tu bere i pari i SHqiptareve . DHe vertet ashtu ndodhi, kurre erdhi per here te pare ne Berat ne nje miting madheshtor pata nje gezim qe s;mund ta pershkruaj .kujtova se tani morri fund presekutimi prej shume vitesh .Por kjo ngeli vec nje ender asgje s’ndryshoj dyert u mbyllen si me pare . Te tjere u bene me te presekutuar e une nuk kisha qene . Kjo ishte habija dhe cudija me e madhe edhe ata qe kishin jetuar me ty filluan te te mohojne . Videoja ku realizoj top cenell ku paraqet vellan tim ne baraka edhe mbas 23 vjete demokraci as’qe i shqetsoj pushtetaret demokrat . Ata pane planet e tyre nuk kishin pse shqetsoheshin se ka akoma te presekutuar qe jetojne ne germadhat e nje kohe tashme gjoja te varrosur .Ndaj kjo pakenaqsi qe mu krijua prej kaq vitesh arita e thashe’ ZOTI se ‘eksiston ne qoftese fitojne prap demokratet . Ndaj falem o ZOT qe arita e thashe kete fjale, pasi eksistenca dhe pranija jote eshte kudo dhe askush s’mund ta vere ne pikpyetje eksistencen tende . Kjo eshte shkruajtur para tre vjetesh dhe fitoj rilindja por cu be asgje ajo e shtrengoj lakun pak me teper tek te gjithe ,dhe ne jetojme akoma ne baraka ,keta njelloj ose me keq se Pd . Drejtesija ne kete vend ndodhet ne letra dhe vetem per ata qe kane miqesi dhe para . Tashti them’ Zot ndryshoje keta pushtetare te perjetshem ..të lutem këtë muaj të bekuar thyjua qafen komunisteve…………………………………………………………….

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s