A do të Rishkruhet Historia. nga Doç Doçi.

20160723_201519

Ky është Shefqet Peçi !
Një vrasës dhe gjenocidës i popullit shqiptar të Lumës. Ky kriminel, dhe nje bastard, i cili hapi luftën civile ne kukes, kunder popullit që nuk i donte keta pinjollë të Leninit e Stalinit në shipëri. Ky bastard mori urdhër; qe ti hapte lufte popullit te kukesit, nga bastardi nr-1 Enver Hoxha.
Populli me vyrtyte te larta i lumes, nuk mund të duronte, që të vinin në qeverisje, keta rrumpalla me ideologjin ml. Prandaj u qua ne kembe, rroku armet dhe i hapi lufte forcave të rregullta të rexhimit monisto-punist, që po kërkonte të instalohej në shqipëri. Meqë humbi luftën me formacionet e rregullta të armatosura të krahinës, për hakmarrje ky njeri i lig u hakmuar, duke vrare popullsi civile të pa armatosur, duke bërë krime lufte, duke vrarë gra, fëmijë, pleq e që gjenin përpara. Për popullsinë që vrau, torturoi, dhe terrorizoj mori shperblimin e madh nga diktatori përbindësh Enver Hoxha, duke i dhënë titullin e lartë “hero i popullit”. Historianët monist Paskal Milo e Pëllumb Xhufi, të cilët fallsifikojnë historinë, kanë plot fakte sesi,forcat partizane me prapavijë komunistët, të cilët shfrytëzonin luftën kundër pushtusit për të ardhur në pushtet, dhe për të instaluar rexhimin diktatorial në shqipëri, me marifete të pandershme, të ulta dhe tradhëtare. Për tja arritur këtijë qëllimi Enver Hoxha kishte vendosur në krye të formacioneve partizane njerz si ky; të pa shpiert, të pa moral, dhe të brumosur me idealet sllave-serbe-ruse. Ky vrasës dhe kriminel do të ngelet përjet në memorjet e popullit të kukësit; një armik i madh, një njeri i pa skrupullt, dhë përbindësh që la shumë gra pa burra, nëna pa djem, e baballarë të piklluem. Kët qafir edhe Zoti duhet ta ketë dërguar në xhehenem së bashku me udhëheqësin shpirtëror të tijë. Turp !

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s