Ekspertët e Vdekjes.. (kushtuar dy ekspertëve të poezive.. të poetëve të Librazhdit D.Culit dhe K.Petritit.)

20150121154609519646

Ekspertët e Vdekjes..

(kushtuar dy ekspertëve të poezive.. të poetëve të Librazhdit D.Culit dhe K.Petritit.)

Si mund ti thuash vetes poet.
Si mund të bësh gjumë të qetë.
Si mund të marrësh frymë akoma ..
Si mundesh Ti qe ke marre Jetë..

Mbi tavolinë të vunë dy fletore ..
Të dyja të mbushura me poezi
Që ti ato ti analizoje..
Por ti e kishe shpirtin e Zi..

Ti si Kucedra me vrere në shpirte
Bashkë me Atë Kollare Ziun..
E bëtë ju ekspertizën…
Ju vute Ju vulën edhe Firmën..

Poezitë e Tyre Ju , Ju verbuar..
Ato ishin të pastra qelibar
Po Ju te Nxirë ishit në shpirte ..
Të Dy Poetët duheshin vrarë..

Shumë vite kan kaluar ..
Dhe kollare Ziu në Ferr ka shkuar..
Edhe ti shtrige me shpirte të Zi ..
Mos kujto se ke për te shpëtuar..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s