Katovica Shqipetare…nga Kujtim Cekani.

20160813_032128

Katovica…

Dhe neper bote do ti largojme..
Dhe do tju marrim toke e pasuri ..
Dhe ne do komandojme gjthcka ..
Dhe ne do drejtojmë cdo Parti..

Dhe do te lozim si macja me miun ..
Me fukarane e me diteziun ..
Dhe kush nga ata do te guxoje
Bejeni qe koka t’u fluturoi..
..
Ngatrojini gjerat bejini lesh..
Bejeni token me tre pronare
Pastaj ju merrni ctju doje ai qjef
Te zihen femije e baballare..
..
Kujdes ..Kujdes ..nga te burgosurit..
Ata jan trima jan dhe te zgjuar ..
Mos ju afroni atyre pushtet ..
Nje pasaporte jepuni ne duar.
..
Shperndahuni Ju andej edhe kendej..
Betohi per flamur e per Shqiperi..
Me shani Mua shani cte doni
Shani njeri tjetrin me Mac e me Mi
………………………………………
……………………………………….

Dhe vitet kaluan nje nga nje.
Dhe formula e Kriminelit pati sukses..
Dhe Shqiperine krejt e Vodhën..
Dhe Shqiperine e futen ne thes..

…Vazhdon…
….
K. CEKANI

..

..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s