Mjere Ti Shqipëria IME. (Shqiperia ne dore te Brekegrisurve

images

Mjere Ti Shqipëria IME.
(Shqiperia ne dore te Brekegrisurve)..

Shqiperi..Moj E Plagosur
cke kështu që po vajton
Skandalet nuk kan të sosur
Mjere ai që ste kupton
Politike plot me bastarde..
Maskarenj e brekë grisur
Drogaxhinj ..Kriminele..
Ku është rraca me e shpifur.
Ja pra Popull Shqipetare
Ja pra Ju qe ì votuat
E shikoni C’Kryetare
Se ashtu Ju i kërkuat..
Po na qenkan dhe Qjefli..
Maskarenjtë e Politikës
Vrasin ..Vjedhin..Përdhunojnë
I kan then Ik pirdhu Frikës..
Po skan faj këta qafire..
Që po bëjnë veç hata ..
Fajin e kemi Ne.. populli ..
Neve populli fukara..
Se kështu jemi mësuar..
Brekë grisurit Votojmë..
Nuk i duam ne te ndershmërit
Edhe Ata që punojnë..
Shqipëri..Sa poshtë ke rënë..
Kush te ka Ty sot në dorë
Nuk je me një Zonjë e Rëndë
Nuk ke me ne koke kurorë.
Ai Flamur Që veç valëvitej
Që nga koha e Skënderbeut
Sot Rri Strukur e Rrudhosur
Po ku jeni bre burrat e Dheut..
Ngrihuni të Vdekurit nga Varri..
Se Shqipëria ka ngel Jetime.
Si do ti behet Hallit..
Mjere Ti Shqipëria IME….
.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s