Ish Oficeri i Kufirit ne Diber qe me torturoi Shef Policie ne kohen e PD ..Sot ne Portin e Durrsit ..i prefetuar i PD..

FB_IMG_1471964294641

Ne Foto Ali Elezi ..ish oficer kufiri qe ka torturuar Shqipetare te kapur ne Kufi ..

Deshmi e nje Ish minoreni ne Ate kohe i kapur dhe torturuar nga Oficeri Ali Elezi …

Une ne 1991 u arratisa te kaloj kufirin ne jugosllavi,me kapen isha i ri 14- vjec nuk e njihja zonen.Nje oficer Ali Elezi kufini erdhi me nje kale e lajmeruan ushtaret.Me futi shpulla e shqelma  , me keq trajtuan edhe pse  isha minoren sa ishin hap ambasadat ne ate kohe.Me cuan ne posten kufitare ne Terjake.Aty ra telefoni kishin kap nje djale te ri 30 vjec sa ishte martue kishte nje djale te vogel.Doli ne mengjez aty para popullit kishte pak popull i ka dhene nje dajak e beri zi nga fytyra,nuk e dij a vdiq ai djale apo jo.Por bertiste aman se kam djalin e vogel.Oficeri po i thoshte tradhtar i kombit kerciste dajaku mbi te.Mua me liruan pas dy oresh qe ndejta ne biruce.Ali Elezi ne kohe te PD ka qene kryetar dege,shef policie ne Diber,sot punon me portin e Durresit.keta oficera qe kane torturue popullin deri ne palce jan te preferuarit e pd dhe ps ..Ky Elezi i ja rrenjet tek pd e Dibres ..edhe pse Sot jetoj në Amerike dhe jam nenshtetas Amerikan më vjen te pelcas qe ish oficeret e kufirit qe kan vrare njerez ne kufi ..ish sigurimsat ..ish spiunet apo dhe me keq Kac Islami jan ulur kembekryq ne PD ne partine qe ne prisnim te na sillte shpresen por ne fakt na e vrau Ate ..

T.Kaloshi…

Advertisements

5 mendime mbi “Ish Oficeri i Kufirit ne Diber qe me torturoi Shef Policie ne kohen e PD ..Sot ne Portin e Durrsit ..i prefetuar i PD..

 1. Zoti Kujtim Çekani dhe Isuf Nela as mos ulerit as mos qaj se te gjithe ish sigurimsat jane te gjithe ne pushtet dhe disa te dores tone qe jane ne pushtet prokurora dhe gjygjtara qe mendojne njesoj si komunistat.
  Meqense esht dita nderkombetare e te perndjekurve politik desha te permendja disa emra:Kryeprokurori Adriatik Llalla me demek i perndjekur politik nuk do tja dije per shtresen e vete esht i dhene vetem mbas lekeve me gjithe Petrit Fushen.Shefi hetusise sot aktualisht esht gjygjtar ne gjykaten e Tiranes Martin Deda qe nuk ngopet duje denuar te perndjekurit politik.
  Alfred Konomi gjygjtar ne gjykaten e rrethit Fier me demek i perndjekur politik se paska patur babain te denuar politik dhe ja ka denuar Thimjo Kondi me kohen e didktatures sot nuk ngopet duke denuar te perndjekurit politik dhe ndan leket me Thimjo Kondin.
  Hetuesi i didktatures Petrit Fusha sot prokuror i Tiranes ka nje vella te denuar be Spanje per trafik droge me emrin Sulejman Fusha. Petrit Fusha nje xhepist i cili esht gjemuar nga policia nuk ngopet duke marr te perndjekurit te pandehur.
  Prokuror i Tiranes Sajmir Hysaj djali i kryetarit te komitetit te partise se rrethit Librazhd nuk ngopet duke marre te perndjekurit politike te pandehur.
  Prokurori i Tiranes Gjergj Tako familje komunistesh nga Permeti nuk i honeps dot te perndjekurit duke i marre te pandehur.

  Prokurore e Tiranes Danjela Sula familje komuniste nga Kavaja nuk ngopet duke marr te perndjekurit politike te pabdehur dhe shkruan budalliqe ne dosjet si ne kohen e Enverit .
  Prokurore e rrethit gjyqsor Fier Englatina Shehu mbesa e Gramoz Ruçit dhe kjo nuk ngopet duke denuar te perndjekurit.
  Prand duhet vetingu per te hequr keta sigurimsat te paafte qe kane mbaruar shkollen me 5 dhe nuk dine sesi te ghykojne çeshtjet.

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s