Sot..Dita Nderkombetare e te Perndjekurve Politike..Nga Kujtim Cekani..

FB_IMG_1449615878080

Sot..Dita Nderkombetare e te Perndjekurve Politike..

Sot do me falni Miq..
Sot dua te uleras ..
Sot dua syte ti njom me Lot
Sot me te vdekurit Heronj dua te flas ..
..
Dita e Tyre është Sot ..
Dita e Atyre qe nje varr nuk kanë..
Dita e Tyre është Cdo dite ..
Se cdo dite Shpirti i Tyre qane..
..
Ata e deshten Shqiperine te Lire..
Ata e deshten Shqiperine te bukur.
Por ata sot nuk prehen ne Paqe ..
Trupat e tyre akoma jan te zhdukur..
..
Po i shkruj dy Vargje me thjeshtesi .
Per tju thene Heronjve te Atdheut ..
Qe asnjehere Sju kemi harruar .
Qe Amanetin Tuj se tret as Dheu..
..

Advertisements

Një mendim mbi “Sot..Dita Nderkombetare e te Perndjekurve Politike..Nga Kujtim Cekani..

  1. kush ka mendje te kthjellet nuk i harron keto makrabitete.
    Kusherinjte e gjyshes time Blloshmit , per dajen e gjyshit tim Hekuran Pobratit , dhe per periudhen famekeqe qe jetuan te gjithe me pas,po e kujtoj kete dite.

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s