Burgjet dhe Kampet e Përqendrimit ne Shqipërine Komuniste ..Nga Kastriot Dervishi..

FB_IMG_1472589474091.jpg

Burgjet dhe Kampet e Përqendrimit ne Shqipërine Komuniste ..Nga Kastriot Dervishi.

Libri përmbledh gjithë informacionin e duhur rreth përndjekjes politike në Shqipëri në vitet 1944-1991, në lidhje me burgjet, kampet e punës së detyruar, kampet e internimit tela me gjemba si dhe vendet e tjera të internimit. Në foton qendrore është kampi i punës së detyruar i të burgosurve nr.313 në Spaç, viti 1973. Fotoja tjetër tregon vetëvarjen në një qeli burgu të një të dënuari. Dinamika e të burgosurve sipas viteve, veprat e shumta që ata kryen, janë disa prej informacioneve që përfshin ky studim.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s