Perkujtohet 90 Vjetori i Krijimit te Mbretërisë Shqiptare..Nga Kujtim Cekani..

FB_IMG_1472763658364

Sot me 1 Shtator 2016 në orën 18:00 në “Rogner” hotel , Tiranë u bë e mundur lançimi i projektit
” 90 vjet / Mbretëria Shqiptare Trashigimi Kulturore ”
Për më shumë informacione për simpatizantët e PLL do japim ne ditët në vijim
Me shumë respekt Beniamin Bakalli

Si sot 90 vjet me pare Mbreti Zog ulet ne Tronin mbreteror dhe ben betimin para Flamurit Kombetare ..

Koha e mbretit Zog ka qene koha me e begate e Shtetit Shqipetare ..Mbreti Zog u Largua nga Shqipëria ne kohen e pushtimit te Shqipetise nga Italia ..Ai nuk pushoi asnjehere se punuari e menduari per Atdheun e Tije Vdiq ne Ezil duke lene trashgimetare Mbretin Leka i l_re..

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s