Dy Vellezerit Kasa ..nga Polisi..Pa nje varr.

FB_IMG_1472848031051

Dy Vellezerit Kasa ..nga Polisi..Pa nje varr.

 

Rexhep Kasa ..arratisur nga Shqiperia. Dhe kthehet në vitet 50 me Alush Lleshanakun ..vritet në përpjeke me sigurimin e shtetit nuk u dorëzua i gjallë ..luftoi deri sa u vra. I vëllai Sali Kasa internohet në kampin famëkeq të Tepelenës  bashke me familjaret e tjere .. atje vdes vritet nga Komunistet ..të dy nga Polisi ..Kusherinj të mi ..të paharruar ….

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s