Shifra te manipuluara per krimet e Komunizmit..

FB_IMG_1474183383383.jpg

Tabela me shifrat e manipuluara të genocidit
komunist, nuk u vranë 5548, por 13049!
Qeveria po përpiqet që të manipulojë shifrat e genocidit komunist në Shqipëri gjatë 45 viteve të diktaturës. Kjo bëhet për arsyen e thjeshtë, për ti treguar të rinjve të sotëm se diktatura nuk ka qenë aq e keqe sa keni dëgjuar. Në shërbim të këtij manipulimi eshte servirur edhe kjo tabele.
Sa herë ndodh një përpjekje për të rehabilituar krimet e komunizmit, sikurse ndodhi sot në Pezë shpërndahet me porosi nën kujdesin e të njëjtëve persona që organizojnë festat e Pezës edhe tabela e mëposhtme e cila i ka shifrat të manipuluara.
Sipas kësaj tabele genocidi komunist në Shqipëri vrau 5548 persona, kur në të vërtetë sipas shifrave zyrtare diktatura ka vrarë në burgje dhe internime 13049 persona. Po ashtu tabela mashtruese thotë se janë internuar 21401 persona, kur në fakt janë internuar 59009 persona.
Duke i mirëkuptuar per qellimin që kanë patur ata persona që e kanë postuar ne facebookun e tyre këtë tabelë, i ftojme qe ta fshijnë nga postimet tyre në facebook sepse shifrat e saj janë të manipuluara nga të njëjtët autorë që i përkasin rracës së genocidit komunist.
..
ps…Asnjehere nuk eshte bere nje studim i detajuar apo definitiv per krimet komuniste .vetem te humbur pa nje varr supozohen te jene mbi 7000 persona ..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s