Ne ..Qe te vrasim Diten dhe te qajmë Natën..nga Adriatik R.Dosti.

fb_img_1474036501829

NE……..

Ne qe falim Namazin e mbajme Ramazan e Agjerojme..ne emer te Zotit ..
Ne qe mbushim sheshet e Qyteteve tona e lutemi ne Zot me syte nga qielli per Bajram e per cdo feste fetare te myslimaneve..
Ne qe veme ne Kishe e ndezim qirinj per Krishtlindje a cdo lloj feste tjeter fetare te katolikeve e te krishtereve …
Ne qe hedhim ne qiell per Vitin e Ri..gjithe fishekzjarret e Kines ….
Ne qe kemi tolerancen fetare me exellente ne bote..
Ne qe ende nuk po arrijme te kuptojme se PD nuk do te thote Demokraci dhe PS nuk do te thote Shqiperi…
Ne qe rrahim e vrasim femrat e grate sikur ti kemi skllave e jo pjese te jetes e dashurise sone e Nena te femijeve tane…
Ne qe vritemi me njeri tjetrin per nje fjale goje e per nje shikim shtrember..
Ne qe vdesim per Partite e Lideret e tyre ,,,madje i duam me shume se ata qe na bene koken e na sollen ne jete..
Ne qe ju gezohemi vilave te ndertuara e makinave te blera me para droge e prostitucioni…
Ne qe na vjen avioni i droges e na ulet ne oborrin e shtepise tone
Ne qe vazot e luleve i kemi zevendesuar me Hashash..
Ne qe ne vend te perimeve e frutave per te ushqyer organikisht veten , femijet e familjen …i kemi mbushur bahcet tona me canabis sativa..
Ne qe kemi ngujuar mijera femije e gra ne kullat e odat e tyre ,,sepse keshtu na thote i ”fameshmi” Kanun i Leke Dukagjinit…
Ne qe me se shumti e vendosim Drejtesine me Vetegjyqesi,,,sepse kemi shtetin me te degjeneruar ne bote…
Ne qe te vrasim naten e te qajme diten..
Ne qe nuk kemi fare turp te veme ne varrimin e atij qe e kemi vdekur me duart tona..
Ne qe me pare preferojme te vemi ne Mitingjet e Partive politike se sa ti japim lamtumiren per ne banesen e fundit njeriut tone te shtrenjte..
Ne qe te vetmen zgjidhje per nje jete me te mire po kerkojme ikjen nga vendi ,,nga syte ..kembet..ku te mundemi e si te mundemi…
Ne qe e shesim voten tone per nje thes miell e per nje 20 mije leksh te qelbur..duke shkelur perdhunshem mbi te nesermen e femijeve tane …
Ne qe se kemi per gje te vdesim Nenen e femijen e palindur ne bark te saj..
Ne qe shtazeria na ka kthyer deri aty sa ti veme flaken njeri tjjetrit…
Ne qe kafsheria na ka cuar deri aty sa prindi te perdhunoje pjellen e tij…
Ne qe gdhihemi e ngrysemi kafeneve e restoranteve duke bere gjithe diten e dites llogje pazari..
Ne qe na drejton e komandon nje Parlament injorantesh, banditesh, vrasesish e kriminelesh,,,drogmenesh e tutoresh te prostitucionit nderkombetar…
Ne qe na udheheq Qeveria me e korruptuar e me mafioze dhe e pa shpirt e me antikombetarja ne bote…
Ne qe mblidhemi e shkelqejme ne nje Kampionat Europian Futbolli sa qe cudisim mbare boten me patriotizmin tone..
Ne qe ulerasim ne kupe te qiellit …o sa mire me qene shqiptar..
Ne qe kemi Median me te degjeneruar ne historine e nje shteti sovran..
Ne qe shembem e permbysem cdo gje tonen kombetare e u kthyem ne Majmunet e Europes e te Botes,,
Ne te miret e dynjase e harbutet e vetes sone..
Ne qe historikisht kemi nxjerre me shume tradhetare se sa Heronj..
Ne qe arrijme deri aty sa mohojme krenarite tona kombetare,,,Skenderbeun, Nene Terezen, Fishten, Konicen etj etj,,dhe presim me tapet te kuq hasmit tane te perjetshem serbin e grekun..

NE pra NE…ne cilen kategori njerezore hyjme e ne cilin lloj populli bejme pjese ,,,sepse ndryshe nuk ka mundesi kurren e kurres te jemi keta qe jemi sot …pa shpirt, pa gjak, pa nerv, pa seder, pa dinjitet, pa moral, pa karakter, pa personalitet, pa ndjenje atdhedashurie, servila, te perulur e te perbuzurit e vetes sone…
NE pra NE …a do zgjohemi ndonje dite ,,,edhe NE…dhe te jemi te pakten VETJA JONE…

A.R.DOSTI

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s