Plehrat dhe ….Kazanet…nga Adriatik Riza Dosti.

fb_img_1474664664218

Plehrat dhe ….Kazanet…

Sipas vendit edhe kuvendi…ose ai Stan ate bulmet ka….
Keshtu do ta perkufizoja une personalisht intervisten e se enjtes ne mbremje te Kryeministrit Rama ne studion bordello Opinion..te Fevziut…
Dikujt mund ti duket si cudi dhe teper fyese dhe e pa pranueshme gjuha e perdorur nga Rama gjate gjithe intervistes, etiketimi qe ai ju beri Mediave shqiptare duke i quajtur Kazan, ofendimet e riperseritura qe ju beri Shqiperise e shqiptareve , arroganca dhe prepotenca e fodulleku i tij etj etj…
Po kaq dikujt tjeter duhet ti kete bere shume pershtypje fakti qe Fevzo – mavriu perpiqej here pas here te bente rolin e trimit ..perballe Shefit dhe eprorit te tij real…duke u bere edhe me komik e qesharak se sa eshte ne te vertete…
Nuk te duhet shume kohe e as llogjike ta vrasesh mendjen sot e te kuptosh realisht se cilet ne te vertete jane ne ate vend …plehrat..dhe cilet jane kazanet e plehrave…
Dashur pa dashur duke i etiketuar mediat shqiptare ..Kazan…Kryeministri Rama ju tha shqiptareve nje te vertete te pa mohueshme …
Me perjashtime te vogla..media e sotme shqiptare dhe batalioni i saj i stermadh qe militon ne te ka kohe qe eshte kthyer ne avanguardia dhe mbrojtesja, propaganduesja dhe cimentuesja.. e cdo qeverie antikombetare dhe antishqiptare qe Shqiperia e shqiptaret kane patur e kane ne krye te pakten ne keto 25 vitet e fundit te se ashtuquajtures epoke post – komuniste..
Asnjehere media e ketij vendi nuk ka qene ne krah te vendit e popullit te vet…Kurre dhe ne asnje rast te vetem,,,ndaj dhe ai vend e ai popull per fatin e tij te keq eshte ketu ku eshte sot…aq sa me keq askush nuk ka guxuar ta mendoje dot…
Jane pronaret e drejtuesit e ketyre mediave shqiptare qe jane ne listen e Sheikeve te sotem shqiptare ..e qe jetojne mes lluksit e vilave marramendese sa ne Shqiperi e jashte saj,,,dhe kjo fale qeverive te Berishes, Nanos, Metes e Rames etj te cilave ju kane sherbyer me besnikeri e tradheti shembullore..
Ndaj nuk me cuditi aspak gjuha e Rames ndaj tyre por edhe sjellja e tij ndaj Fevziut ,,si njeri prej perfaqesuesve me tipike te sharlatanizmit mediatik shqiptar te sotem…
Ndaj dhe Rama eshte aq i sigurte dhe ndihet aq rehat e i fuqishem kur flet me nje zhargon te tille…pasi e di mire se perballe kujt flet e se per ke flet…
Sa per arrogancen,rrugacerine, prepotencen, mungesen e kultures e te edukates me elementare te shfaqur dhunshem mbreme nga Kryeministri socialist e Rilindas i 1 milion votave te shqiptareve …ne Opinionin e Fev – ZIUT..nje fjale e mencur e nje populli po te mencur [ nuk e di nese ketu hyn edhe populli yne ????? ] thote sakte , qarte e prere se…cdo popull e meriton ate qeveri e ate udheheqes qe ka ne krye …..
Nese dikush do te rrekej te kerkonte mendimin tim personal se si do te kisha vepruar une ne rastin konkret …do ti pergjigjesha shkurt…
Nje person te tille si Rama,,,pa diskutuar postet e funkksionet qe mban..per te respektuar dinjitetin e personalitetin tim njerezor por edhe ate profesional,,,nuk do ta ftoja kurren e kurres ne asnje lloj studioje televizive dhe nuk do ti lija po kurren e kurres asnje lloj hapesire ne asnje prej llojeve te mediave qe editohen ne gjuhen shqipe..
Ne rastin me te mire,,,do ta nderprisja intervisten me te e do ta nxirrjja publikisht jashte studios ….
Por kush ta beje kete …keta te sotmit pjerdhin ne nje canak me Ramen e Ramat pa mbarim qe kane zaptuar e zene prej gryke ate vend e ate popull prej kohesh,,,?
Ndaj eshte e kote qe te presesh prej Maces qe te kacafytet si Luani po aq sa eshte qesharake te besosh ne trimerine e Lepujve….dhe ne miresine e te marreve dhe te njerezve te pa pergjegjeshem menderisht…
Ndaj Rama e Fevziu dashur pa dashur.. u treguan mbreme me shume ”snqeritet e xhentilese’..’ realisht shqiptareve se cilet jane ne te verterte Plehrat e cilet jane Kazanet e tyre…

A.R.DOSTI

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s