A ka ardhur koha për tua marre Pushtetin Komunisteve..

FB_IMG_1475682742083.jpg

Pinjollët e Familjeve te medha jan bëre bashkë..

A ka ardhur koha me tua marre pushtetin komunisteve.

Darke e Princit Leka me Pinjollët e Familjeve me Atdhetare te Shqipërisë. Midis emrave të ftuar ishin zotërinjtë Beniamin Bakalli, Skënder Zogu, Darling Vlora, Avni Delvina, Tanush Frashëri, Tomor Alizoti. Ata janë pasardhësit e ajkës të familjeve shqiptare të cilat diktatura i masakroi. Skënder Zogu është djali i vëllait i Mbretit Zog, Darling Vlora është nipi i Ismail Qemalit, familjen e të cilit Enver Hoxha e persekutoi pa pikë mëshire. Tomor Alizoti është stërnipi i Fejzi Alizotit, ish-kryeministrit të Shqipërisë dhe nipi i Riza Alizotit që regjimi kriminal e vari në mes të Qytetit Stalin. Stërgjyshi i piktorit të njohur Avni Delvina, është firmëtar i pavarësisë të Shqipërisë. Po ashtu Avniu, që ka shkruar me dorë ftesat e dasmës mbretërore, vjen nga e njëjta familje e Sulejman Delvinës, kryeministrit të qeverisë të Shqipërisë gjatë periudhës të Kongresit të Lushnjes.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s