Behuni Bashkë Për Hir te Zotit Që të Shpëtojmë Shqipërinë..Nga Kujtim Cekani.

FB_IMG_1476131105042.jpg

Kemi përjetuar sistemin e diktaturës me te eger komuniste ne mbare rruzullin ,duke llogaritur popullsinë që kishte Shqipëria..U vra u burgos u var ne litarë e gjithë ajka e Kombit dhe Shqipëria ngeli si nje peme pa kokrra ..Me ardhjen e gjoja Demokracisë të gjithë ata qe u sakrifikuan nga regjimi komunist u vunë ne balle dhe u përdoren nga Parti te ndryshme per te marre pushtet por as njehere këtyre njerëzve nuk u Ështè ofruar pushtet ..Kanë kaluar 25 Vjet ..Ne Dasmen e Princit për herë të pare bashkë  u pane me qindra bij e Niper te atyre familjeve qe dhanë gjithçka për Shqipërinë . Për fat te keq gjithë keta njerez akoma sot e kësaj dite vazhdojnë te jene të percare neper parti te ndryshme ku gjithandej drejtojnë komunistet ku shume prej tyre me ose pa vetëdije përdoren per te percare ish te perndjekurit,pronaret ,kulaket ,etj..

A nuk mendoni qe ka ardhur koha qe interesi Shqipërisë dhe bashkimit te vihet mbi interesat e ngushta te nje karrikeje ..A nuk e pate ne Dasmen e Princit sa shume qe jemi ..dhe aty ishte vetëm nje përqindje e Vögel ..Zgjohuni o Njerëz Ju o Bijtë e Atyre qe akoma nje varr nuk kane ..Bëhuni bashke per te miren e Shqiperise..Per te mirën e këtij vendi qe ka 75 vjet qe ka marre rrokullimën  dhe nuk din te ndalet .
Bëhuni bashke per hir te idealeve dhe sakrificave të të pareve Tanë ..
Bëhuni bashke qe të dergojm ne vend Amanetin e atyre qe vdiqën duke shpresuar qe nje dite Shqipëria do te behej ..Bëhuni bashke Qe te shkulni kolerën Komuniste qe nuk ndal duke bere gjenocid mbi Kombin Tone .Bëhuni Bashke per hir te Zotit per hir të Shqipërisë ,per hir te vdekurve Tanë pa nje varr ose pëndryshe ky Ështè Stacioni i Fundit ..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s