Një mijë e një net!.Nga Poetja Mimoza Leskaj.

fb_img_1476864948914

Krijimtaria e Poetes Mimoza Leskaj nuk ka te Ndalur ..Ju sjellim Poezine e saje me te Fundit ..Me imagjinatën e Saje Ajo eshte ne gjendje te krijoje Poezi per te gjitha Moshat..

Faleminderit Moza..

…..

Një mijë e një net!

Sonte fshehurazi do tèt tregoj,
një mijë e një net tè dashurisë time,
kur u laga nga mijra pikla shiu,
kur qesha si è marrë,
dhe u ndjeva, prej marrëzie!
Sonte..?
Ah, ..sonte dua tè përsëris ato mijra fjalë,
për një mijë e një netët,
veshur me fustan tè bardhë,
kur vallzoja me yjet,dhe flinim bashkë,
dhe pse bashkë, nuk ishim!

Mimoza Leskaj.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s