Dekorohen Ballistet pa Ballin Kombetar! Presidenti Bujar Nishani Dekoron Ballistet e vrare .Nuk fton Kr. e Ballit Kombëtar Adriatik Alimadhi.

fb_img_1477062216900

Dekorohen Ballistet pa Ballin Kombetar!
Sot, duke u kthyer nga vendi ku u ekzekutuan 67 Ballist nga kriminelet komunist, ne Matjan te Lushnjes, pikerisht 21 tetor te vitit 1943, 73 vjet me pare, mesova se Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar Ballistet e vrare ne Matjan te Lushnjes. Theksoj se jam shume i lumtur qe Partia Balli Kombëtar ka realizuar per here te pare, ne tetor te vitit 2004 memorjalin e vrasjes se 67 Ballisteve ne Matjan te Lushnjes dhe pas shume kerkesave tona institucionale Presidenti i Republikes ka dekoruar sot 67 Ballistet e vrare nga kriminelet komunist. Kjo eshte masakra me e madhe e vrasjeve te kryera nga kriminelet komunist fill pas marreveshjes se Mukjes, dhe per kete e falenderoj nga zemra Presidentin e Republikes.

Presidenti im pas kerkesave tona duhet te kishte vlersuar edhe drejtuesit e Ballit Kombetar dhe do ti kerkoja qe te bashkepunonte me Ballin Kombetar per te mos menduar ndryshe. Nuk ma merrte mendja dhe do te uroj shume sinqerisht qe Presidenti im te ishte uniteti i kombit shqiptare dhe te mos kishte ne qellim ndarjen dhe percarjen e Ballisteve. Por ai ne fakt e ka realizuar nje gje te tille. Ky eshte skenari i politikes se vjeter per ndarjen dhe dobesimin e Ballit Kombetar ne keto vite. Me vjen shum keq per Presidentin tim Bujar Nishani, keqardhje, Ballistet e Lushnjes kur u vrane thane “derra behemi dhe komunista kurre.”.
Z. President , Ballistet e vertete nuk do ti ndani kurrre, spiunet ndofta! adriatik alimadhi.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s