Shoqatat qe na percanë.Nga Kujtim Cekani.

download (2)

Kushtuar  gjithë Atyre që ne emrin e te perndjekurve apo te persekutuarve ..pronareve kan krijuar lobi..shoqata ..digastere ..po ne fakt na kan shitur dhe ju sherbejne komunisteve ..ska si te mos jet ndryshe ..ka 25 vjet ..tani duken qarte Frutat e punes se Tyre..
………

Dhe Si guxon edhe me flet ..
..
Ti po me thu qe me perfaqeson..
Dhe prap me shkrun dicka pa lidhje.
Dhe prap dhe prap ..Gabon .Gabon ..
Dhe shkon e zen ti nje karrike ..
Qe kembet ka mbi dysheme..
Qe dyshemeja esht e mbështetur ..
Permbi Kolona te ngulme ne “Dhe..
Dhe kur karrigen Ti Leviz .
Dhe ben kontakt ne Dysheme
Se vec Kolona e betonuar ..
E merr renkimin qe vjen nen “Dhe..
Se Ai vend eshte plot me eshtra ..
Se ai vend Rënkon Rënkon ..
Dhe Ti perdridhesh ne Karrige .
Dhe prap po me thu qe me Perfaqeson..
Un kur hec rruges ec me kujdes..
Se kemba permbi toke me shkel ..
Dhe un dëgjoj zera renkime ..
Dhe nuk guxoj te hap Themel..
Ahhh sa mallkim sa lot sa tmerr..
Ai vend e mban ..edhe Renkon .
Ti Qe perdridhesh neper Karrike ..
Edhe ke Veshe ..Edhe s’degjon..
Do vij nje dite O Miq te Mi ..
Po Ju Them Juve qe jeni nen Dhe ..
Qe do te bejme gjene e Duhur .
Qe do te bejme komb e Atdhe..
…….
Do Vij nje dite……
..
K. CEKANI..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s