Sokol Olldashi kishte nje projekt te madh politik…

fb_img_1481575048783

Sokol Olldashi kishte nje projekt te madh politik…
….
Projektin per drejtimin e Partise Demokratike, dhe natyrisht projektin e madh te fitores dhe te drejtimit te Shqiperise…
Gje qe nuk ndodhi sepse klika mafjoze nuk lejoi qe nje njeri i Zoti dhe qe kishte lidhje me shtresen e te përndjekurve Politike te merrte drejtimin e PD..kjo do te shenonte fundin e komunisteve dhe spiuneve qe jan ulur kembekryq ne PD..
Por Sokoli ka qene dhe nje nga njerezit me te vendosur dhe me guximtare, trima dhe te zgjuar, shpirtmire dhe i dashur.
Por ai ka qene para se gjithash nje njeri i madh.
Dhe njerez te medhenj jane ata qe kane bere mire per kete popull.
Ne krye te ministrise se Brendëshme u perball me bandat me te egra kriminale dhe i asgjesoi ato. Asnjehere me pare Shqiptaret nuk u ndiene me te sigurte se ne kohen kur Sokol Olldashi ishte ne krye te rendit.
Shihni rruget dhe autostradat sot! Ujesjellesit dhe kanalizimet! Shumica mbajne firmen e tij.
Ai lehtesoi jetesen e shqiptareve dhe beri qe jeta e tyre te ishte me e mire.
I paharruar Ky njeri i Madh..
Shqiperise i mungon ..

K. CEKANI

Advertisements

Një mendim mbi “Sokol Olldashi kishte nje projekt te madh politik…

  1. E kame njohur nga afer kolin dhimja per te i kalon kufijt e njerzise me ka dhimbur ne shpirte mos zgjedhja ne pd do rendoje ne jete te jetes servilave dhe sigurimsave ne pd kurre nuk do shofin hajer ne jeten e tyre moren ne aaf shqiperine

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s