Tragjedia e tre Vëllezerve Blloshmi..Nga Kujtim Cekani.

received_1779905648998202.jpeg

Tragjedia e tre Vëllezerve Blloshmi..
..
Ata u linden dhe u rriten ne nje nga familjet me patriotike Shqiptare ..
Emrat d tyre ishin ..Xhevdet ..Haki dhe Shefqet Blloshmi ..Tre Djemtë e Hajdar Blloshmit.
të tre te shkolluar patriote inteligjente ..Hakiu i mezit kishte mbaruar studimet ne France ku per fatin e tij te keq atje pat njohur edhe rrugacin Enver Hoxha qe sorollatesh rrugeve te Parisit po pa bere as edhe nje dite sholle apo te kishte marre edhe nje provim te vetem ..Me mbarimin e shkolles Hakiu vjen ne Shqipëri dhe aktivizohet me Ballin Kombëtar..
Enver Qeni pat dhen urdher qe ku te kapet te eliminohet fizikish Haki Blloshmi..dhe ket urdher e zbatoi krimineli Riza Kolleli..U kap ne befasi Hakiu badhke me Vellane e vogel Shefqetin..Hakiu ju keroi medhire per të vellane ..Ktimineli ja vrau para syve me plumb ne koke pastaj vrau dhe Hakiun ..Xhevdeti vellai i madh nuk ju ra ne dore ..u kthye ne fshatin ku i spiunuan Vellezerit vrau spiunet dhe u largua pergjithmone ne USA ..Ai la ne Shqipëri 4 fëmije dy djem dhe dy vajza qe u rriten kampeve te perqendrimit neper Shqiperi..kam patur Rastin te njoh dy djemt e Tijë ..Selaudinin dhe Hysenin…
..Vazhdon …
Ne foto Dy nga femijet e Xhevdet Blloshmit ..
Sot mesova qe Selaudini nuk jeton më ..Qofsh i xhenetit ..Selaudin ..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s